DKD Genel Kurulu Sonuçlandı.

Konuyla ilgili fotoğraflar için tıklayınız...

İstanbul Divriği Kültür Derneğinin 47. olağan genel kurulu 01.02.2015 Pazar günü Şişli Kent Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Her ikisi de daha önce ki dönemlerde Divriği Kültür Derneği Genel başkanlığı yapmış olan Rıza Gürünlü'nün liste başı olduğu Çağdaş Divriği Grubu ile Cafer Yıldız'ın liste başı olduğu Demokratik Güçbirliği arasında geçen genel başkanlık yarışı DKD kongre tarihindeki en yüksek üye ve gözlemci katılımına sahne oldu.

01.02.2015 Pazar günü Saat 10:00'da başlayan genel kurul 02.02.2015 Pazartesi Saat 01.00'da sona erdi. Yoğun katılım ve yetersiz kongre organizasyonu sonucunda bir kısım üye oyunu kullanmadan salonu terk ederken oy kullanma başarısını gösterenler büyük zorluklar neticesinde bu hedeflerine ulaştılar.

Oyların sayımından sonra 660 oy kullanıldığı tespit edilmiş olup, bunlardan 6 oy geçersiz sayılmıştır. Geçerli oylardan 305 oy Çağdaş Divriği Grubuna, 349 oy ise Demokratik Güçbirliğine çıkmıştır.

Bu sonuçlara göre liste başını Cafer Yıldız'ın oluşturduğu ve içinde köylülerimiz Göksel Kaya'nın Yönetim Kurulunda,Gizem Özcan'ın ise Danışma Meclisi Genç Kontenjanında yer aldığı Demokratik Güçbirliği 2015 - 2017 yıllarında İstanbul Divriği Kültür Derneğinin yönetim kadrolarını oluşturmuş bulunmaktadır.