OKYD Aşure Günü

    OKYD AŞURE GÜNÜ / 07.10.2018
   Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği Geleneksel Aşure Günü 07.10.2018 Pazar günü Saat 14:00’de Esenler ilçesinde bulunan dernek merkezinde gerçekleşti.
   Öncelikli olarak bu özel güne katılan ve desteğini sunan Ovacık Köyü Topluluğu bireylerine Teşekkürlerimizi sunarız.
   Ovacık Köyü Topluluğu adına derneğimiz tarafından hazırlanan Aşure ve köylülerimiz Gülsevil ve İrfan Gürsoy 1 Adet, Tülay Özcan Kaplan ve Aslan Kaplan 1 Adet, İnci ve Ali Şimşek 1 Adet ile Hatice ve Kemal Özcan 2 Adet olmak üzere Kurban Lokmaları katılımcılara sunuldu.
   OKYD Başkanı Birkan Özcan’ın hoş gelmişsiniz konuşmasının ardından Dede Okan Doğaner günün anlamını anlatan konuşmasını yaptı. Zakir Eren Uçar ise bağlaması ile eşlik etti.
   Aşure ve Kurban lokmaları köyümüz ustalarından Gülşen Özdamar ve Asiye Gürsoy öncülüğünde Satı Özer, Hatice Özcan, Zübeyde Özcan, Nezahat Şimşek, Songül Öztürk, Nazlı Karaköcek, Menekşe Öztürk,Yeter Gürsoy, Perihan Gürsoy ve Gülsün Kaya’nın desteği ile hazırlanıp dağıtımı yapılarak gerekli tüm iş gücü desteği sağlanmıştır. Katılımcılara servisi ise köyümüz gençleri tarafından sağlanmıştır.
   Katılımcılar maddi katkıları ile derneğimiz tarafından hazırlanan Aşure lokmasına ortak oldular ve kazan topluluğumuz adına kaynamış oldu.
   OKYD Lokmasına CHP Esenler ilçe Başkanı Bülent Ütebay ve yönetim kurulu üyeleri, Divriği Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Aslan Kılıç ve Türkan Solmaz ve Divriği Özbağ ( Şahna ) Köyü dernek başkanı Rıza Genç ve yönetim kurulu üyeleri kurum temsilcileri olarak aramızda yer aldılar.

OKYD Aşure günü ilgili fotoğraflara Facebokk sayfamızdan ulaşabilisiniz.

OKYD