Koop. Genel Kurulu

Konuyla ilgili fotoğraflar için tıklayınız...

       47.GENEL KURUL
SS OVACIK KÖYÜ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ 
    Divriği ilçesine atanan kaymakam Ömer İhsan Paköz öncülüğünde Divriği köylerini kalkındırma amaçlı yapılan proje kapsamında bazı köylerde kooperatif kurulmasına öncülük eder. Ovacık Köyünde de öğretmen Zeki Özer köylüler ile bir araya gelerek konuyu değerlendirdikten sonra ve kuruluş çalışmasını başlatırlar. Öncelikli olarak Ovacık, Yağbasan, Eskibeyli ve Gedikbaşı köylerinde kurulur. SS Ovacık Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Sadık Özdamar, Selman Özcan, Hüsnü Öztürk. Nusret Öztürk, Musa Özcan’ın kurucu yönetim kurulu Zeki Özer, Hüseyin Kaya ve Süleyman Kaya’nın denetleme kurulunu oluşturduğu 15 Mayıs 1970 tarih ve 925 sayılı onay ile 169 ticaret sicili ile faaliyetine başlar. Kurucu yönetim kurulu üyelerinden Sadık Özdamar ilk başkan üye Bayram Şimşek ise tezgahtar olarak görev alırlar.

    Kooperatifçilik Divriği köylüleri arasında bir heyecana dönüşmüş ve yeni projeler geliştirilirken Kaymakam Ömer İhsan Paköz’ün tayini çıkar. Bu durum kooperatifiler açısından sorunlu süreçlerin başlaması demektir. İlerleyen yıllarda kurulan diğer köy kooperatifleri çeşitli nedenlerle varlıklarını sürdüremezken SS Ovacık Köyü Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi günümüzde hala varlığını sürdürmektedir.
    Her dönem toplumun ihtiyaçlarına göre ürün çeşitliliğini değiştiren Kooperatifte gıda, tekel, nalburiye ve temizlik maddeleri başta olmak üzere çok çeşitli ürünleri müşterilerine sunmaktadır.
13 Mayıs 2010 tarihinde Sivas ili sınırları içerisinde kurulmuş bulunan ve belirli dönemlerde faaliyet gösteren ve daha sonraki yıllarda kapanan kooperatifler içerisinde 40 yıldır aralıksız olarak hizmet üreten SS Ovacık Köyü Kalkınma Kooperatifine Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün ilimizi ziyaretinde Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan toplantıda başarı dilekleri ile birlikte 40. yıl plaketi kooperatif temsilcisine verilmiştir.
    15.05.2018 tarihinde 47. Genel kurulun yapmanın gururunu yaşayan Kooperatifin yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri belirlenmiştir.
    Bilal Kaya, Ahmet Özcan (Fevzi oğlu) ve Muharrem Karaköcek (Seyit oğlu) yönetim kurulu asil üyeleri olurken Alaettin Özdamar, Mevlüt Özcan ve Zeki Kaya yedek üyeliklere seçilmiştir.
Ekrem Özcan, Veli Şimşek (Yusuf oğlu) ve Muharrem Kaya ( Osman oğlu) denetleme kurulu asil üyeleri olurken Yusuf Özcan ve Mehmet Ali Kaya ( Hasan oğlu) yedek üyeliklere seçilmiştir.
    Başarılar Dileriz.
    OKYD