Ovacık Köyü Hızır Cemi

Konuyla ilgili fotoğraflar için tıklayınız...

 

    Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği organizasyonu olan Ovacık Köyü Hızır Cemi İstanbul Kağıthane Nurtepe Cem Evinde 17 Şubat 2018 Cumartesi günü gerçekleştirildi.
    Dede Okan Doğaner tarafından yürütülen Ovacık Köyü Hızır Ceminde Zakir olarak Kadir Özcan ve Eren Uçar görev aldılar.
Hızır Cemi hizmetleri ağırlıklı olarak Ovacık Köyü topluluğunun bireyleri Birkan Özcan, Cumhur Ferman Öztürk, Mehmet Şimşek, Bağdat Şimşek Güllü Karaköcek Yılmaz, Nuran Gürsoy, Bilge Gürsoy, Güllü Genç, Meltem Yılmaz, Gülperi Çoban, Mustafa Kaya, Metin Karaköcek, Ali Özcan, İbrahim Kaya ile Veli kaya tarafından yerine getirildi.
    Hızır Ceminde yer alan Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği semah ekibinde Hıdır Özcan, Nezahat Şimşek, Metin Karaköcek, Gülsün Gürsoy, Kazım Gürsoy, Sümbül Öztürk, Veli Kaya ve Gözde Özcan yer aldılar.
Lokma Görevlileri ise Fikri Gürsoy, Satı Özer, Gülsün Kaya ve Hakan Gürsoy’dan oluştu.
    Ovacık Köyü Hızır Cemin de Ovacık Köyü Topluluğu bireylerinin yanında misafirlerimiz ve Kurum Temsilcileri olarak Divriği Kültür Derneği Başkanı Cafer Yıldız, Erikli Dernek Başkanı Musa Pala, Karakale Dernek Başkanı Mecnun Aydoğan, Sincan Dernek Başkanı Özgür Yıldırım ve Özbağı Dernek Başkanı Rıza Genç yer aldılar.
    Ovacık Köyü Hızır Cemine katılan tüm canlara, Cem hizmetinde bulunan görevlilere ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
    OKYD

Fotoğraflar : Gizem Özcan

Ayrıntılı Fotoğraflara Facebook sayfamızdan ulaşabilirsiniz.