Ovacık Köyü Topluluğuna

                                                                   
     1964 Yılında kurulan ve 54 yıldır yöresel bir kurum olarak olanakları ölçüsünde Ovacık köyü topluluğuna hizmet üreten Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği siz değerli üyelerinin örgütlü toplum olma bilinci, Geleneksel değerleri yaşatma ve Çağdaş değerleri benimseme arzusu ile kurumsal yaşamına devam ediyor.
     Divriği İlçesinin ilk köy derneği olma ünvanına sahip ve artık bir marka olan derneğimiz siz değerli üyelerinin aidatları ve köylülerimizin bağışları sayesinde çeşitli alanlarda topluluğumuzun ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar ve etkinlikler yapmaktadır.
Değerli üyelerimiz ve köylülerimiz;  derneğimizin bütçesini daha güçlü kılmak ve hizmet olanaklarını daha genişletmek için ödemiş olduğumuz aidatlarınızı ve bağışlarınızı düzenli olarak yapmanız önem taşımaktadır.
     Derneğimiz yönetim kurulu üyeleri olarak tahsilat konusunda gerekli hassasiyeti göstermiş olmamıza rağmen bu konuda istenilen sonuca ulaşabilmiş değiliz.
     İstanbul’un çok değişik noktalarında ve şehir dışında ikamet eden üyelerimize ve köylülerimize ulaşmak günümüz şartlarında siz de takdir edersiniz ki çokta kolay olmamaktadır. Çeşitli sebeplerle bir araya geldiğimiz üyelerimizi ve köylülerimiz de rahatsız etmemek ve o anki ortamın uygun olamaması nedeniyle aidat ve bağış konusunu açamadığımız durumlar yaşamaktayız.
     Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneğinin değerli üyeleri, sizden ricamız ödenmemiş aidatlarınızı en kısa zaman diliminde ödemeniz beklenmektedir.
     Derneklerin tüzüğü bu durumda ki üyelerin üyeliklerinin iptalini kolaylaştırmaktadır. Ancak bizim amacımız üyemizi tüm zorlayıcı koşullara karşı üyeliğinin sürdürebilirliğini sağlamaktır. Kaybetmekten değil kazanmaktan yanayız.
     Siz değerli üyelerimiz aidat borçlarınızın miktarını ve ödeme konusundaki alternatifleri öğrenmek için OKYD 2. Başkanı Fikri Gürsoy 0532 748 62 81 ve Sekreteri Mehmet Şimşek (Hasan oğlu ) 0533 695 17 94 ile iletişime geçmenizi önemle rica ederiz.
     Ovacık Köyü Topluluğunun değerli bireyleri, bu kurum yöresel bir kurum olmakla birlikte sadece üyelerine hizmet vermemektedir. Toplumun her bireyine olanakları doğrultusunda ayrım gözetmeksizin hizmet etmektedir. Bu nedenle daha sağlıklı bir yapıya kavuşması ve gelecek kuşaklara aktarılması, üye olamayanların üye olmalarını kurum yönetim kademelerinde görev almalarını önemsiyoruz.
     Bazı ailelerde 2, 3 ve hatta 4 aile ferdi derneğimizin üyesi olmuş iken bazı ailelerde hiç üyemiz bulunmamaktadır.

     Derneğin maddi yükü topluluğumuz tarafından eşit şekilde karşılanması gerekmektedir. Hiç olmazsa her aileden bir kişinin derneğimiz üyesi olması bu yükü hafifletecek ve derneğimizi daha güçlü kılacaktır.
     Kadınlarımızın duyarlılığı, üretkenliği ve sorumluluğu yanında gençlerimizin enerjilerine, bilgilerine ve çağdaş düşüncelerine her zaman ihtiyaç duyulmakta olup, üyeliklerinizi bekliyoruz.
     Üye aidatlarının ödenmesi ve derneğimize üye olunması konusunda gerekli duyarlılığı göstereceğiniz duygusu ve inancı ile sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. 09.01.2018
     OKYD
     Aidat - Bağış Havale ve EFT'leriniz için
     Türkiye İş Bankası Esenler Şubesi 
     Şube kodu: 1098
     Hesap No: 439503
     IBAN: TR450006400000110980439503

     Aidat borçlarınızın miktarını ve ödeme konusundaki alternatifleri öğrenmek için OKYD 2. Başkanı Fikri Gürsoy 0532 748 62 81 ve Sekreteri Mehmet Şimşek (Hasan oğlu ) 0533 695 17 94
----------
     Üyelik için
http://www.ovacikkyd.org/UyeKayitForm.aspx
----------
     Bilgi güncellemek için
http://www.ovacikkyd.org/BilgiGuncelleForm.aspx