2017 Yılı Dostluk Şenliği

                                                          DİVRİĞİ OVACIK KÖYÜ DOSTLUK ŞENLİĞİ-2017
    Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği ve Ovacık Köyü Muhtarlığının ortaklaşa düzenlemiş olduğu Dostluk Şenliği 02.09.2017 Cumartesi ( Kurban Bayramının 2. Günü ) Ovacık Köyü Kültür Parkta gerçekleşti.
    Sunumunu Gizem Özcan’ın yaptığı şenlikte ilk olarak Kadir Özcan türküleri ile ve daha sonra kadir Özcan, Hıdır Özcan, Nezahat Şimşek, Metin Karaköcek, Gülsün Gürsoy, Kazım Gürsoy, Sümbül Öztürk, Veli Kaya ve Gözde Özcan’dan oluşan OKYD Semah ekibi yer aldı. Ayrıca İbrahim Şimşek, Yusuf Öztürk ve Zeki Öztürk’ten oluşan semah ekibi ise geleneksel semahımızdan örnek verdiler.
    Ovacık Köyü Muhtarı Nadir Öztürk’ün ve OKYD Başkanı Birkan Özcan’ın aza ve üyeleri ile birlikte katılımcıları selamlamasından sonra Kamber Karakuş, Ferhat Ülger Burak Çakır ve Metin Özbek’ten oluşan Saz ekibi eşliğinde sevilen türküleri ve halayları ile Türk halk müziği sanatçısı Nahide Saygün Akkal sahne aldı.
    Metin Özbek ve Hıdır Özcan’dan oluşan davul – zurna ekibi yöresel halaylarımız ile yer aldılar.
Şenliğimizde Fındık İbrahim Kaya -1 , Yeter Kaya ( Veli eşi )-1 , Fikriye Karaköcek-2, Zülfikar Karaköce-1, Çağan Eren Öztürl-1, Mustafa Kemal Doğan-1, Ekrem Özcan-1, Hüseyin Özdemir-1, Cem Özdemir-1 ve Ali Karaköcek ( Veli Oğlu )-1 tarafından kesilen kurban lokmaları Yusuf Öztürk ve Mustafa Öztürk tarafından hazırlanarak katılımcılara ikram edildi.
    Geleneksel değerlerimizi yaşatmak adına kışın yarısında yapılan ve zor geçen iklim şartlarının yarısının geride kaldığı bahar ayının yaklaşması ile duyulan sevincin paylaşıldığı eğlence temsili olarak canlandırıldı. Bu temsilde Kadir Özcan, Akın Çınar, Haydar Kaya, Metin Karaköcek. Metin Görsoy, Arif Özcan, Soner Öztürk, Ferman Öztürk, Seyit Ali Kaya, Çağdaş Çağlar Öztürk, Hıdır Özcan ve Metin Özbek yer aldılar.
    2017 Divriği Ovacık Köyü Dostluk Şenliği Davul – Zurna ekibinin çaldığı ezgiler ile son buldu.
Şenliğimizde ve diğer çalışmalarımızda emeği geçenlere SAYGILARIMIZLA.
OKYD

    NOT: Şenlik ile ilgili ayrıntılı görsellere Facebook sayfamımzda Divriği Ovacık Köyü Dostluk Şenliği - 2017 adlı fotoğraf albümünden erişebilirsiniz.