Aşure Kazanımız Kaynadı.

AŞURE VE LOKMA KAZANLARIMIZ KAYNADI.

Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen 2016 yılı muharrem ayı aşure günü ve kurban lokması 16 Ekim 2016 Pazar günü derneğimizde gerçekleşti.

Her yıl olduğu gibi Aşure kazanımız köylülerimiz adına kaynadı ve arzu eden köylülerimiz lokmaya ortak oldu. 2016 yılı lokma katkıları derneğimiz tarafından organize edilen yüksek öğrenim öğrencilerine burs olarak verilecektir.

Aşure gününde verilen kurban yemeği  ise köylülerimiz Zehra Şimşek , İbrahim Kaya (Fındık), Şengül Şimşek ve Hatice Budak Elmalı tarafından verilmiştir.

Aşure ve lokma köyümüz ustalarından Asiye Gürsoy ve Gülşen Özdamar’ın öncülüğünde Zübeyde Özcan, Nezehat Şimşek, Leyla Özcan, Satı Özer, Belgin Karaköcek, Yeter Gürsoy tarafından hazırlandı.

Dede Okan Doğaner tarafından günün anlamına özgü yapılan konuşma ve yemek duasından sonra gençlerimiz tarafından katılımcılara lokmalar servis edildi.

Aşure günümüze CHP Parti meclisi üyesi İdris Akyüz, CHP Esenler ilçe Başkanı Bülent Ütebay, Başkan Yardımcısı İlyas Çerçi ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Divriği Kültür Derneği Başkanı Cafer Yıldız, Sincan Köyü Dernek Başkanı Özgür Yıldırım, Erikli Köyü Dernek Başkanı Burak Başaran, Özbağı (Şahna) köyü dernek Başkanı Rıza Genç ve Taşova Belevi köyü Dernek Başkanı Halil İbrahim Canbaz ile yönetim kurulu üyeleri kurumsal olarak aramızda yer aldılar.

Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu olarak Aşure günümüze ve Kurban lokmalarımıza katılan Köylülerimize, Misafirlerimize, Kurum temsilcilerine ve katılamayıp katkılarını esirgemeyen dostlarımıza teşekkür ederiz.