OKYD 50.Yıl Gecesi

Konuyla ilgili fotoğraflar için tıklayınız...

      Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneğinin kuruluşunun 50. yılı etkinlikleri kapsamında 09.03.2014 Pazar günü Saat 17:00 ile 23 arasında Çağlayan Salon FİGARO'da Ovacıklılar ve dostları yemekli gecede bir araya geldi.

      Divriği köylerinin dernekleşmesindeki öncü kurumu olan Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği 50. yılını coşku içinde kutladı. Köylülerimizin yoğun katılımının yanında misafirlerimiz, İstanbul  Divriği Kültür Derneği başkanı Cafer Çelik, Kangal Dernekler Federasyonu başkanı İsmail Erdem, Zara Dernekler Federasyonu başkanı Atilla Aslan, Erikli köyü dernek başkanı Muharrem Ülger, Karakale köyü dernek başkanı Mecnun Aydoğan, Yağbasan köyü dernek başkanı Ali Erdoğdu, Çakmakdüzü köyü dernek başkanı İlyas Özmen, Gökçeharman köyü dernek başkanı Hüseyin Erdoğan, Güneyevler köyü dernek başkanı Sabri Kurt, Eğrisu köyü dernek başkanı Hüseyin Hoşafçı, Çayören köyü dernek başkanı Cafer Erdoğan, Divriği gazetesinden Yahya Kemal Bayar, Araştırmacı-Yazar Ahmet Özdemir, sivil toplum örgütü temsilcileri ve siyasi parti temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen gecenin sunumu Burcu Gürsoy Şimşek ve Birkan Özcan tarafından yapıldı.

        OKYD Başkanı Gülsün Kaya'nın konuşması ve 50. yıl pastasının kesilmesi ile başlayan gecede derneğimiz kurucular kuruluna 50. yıl anısına plaketler verildi. Gecede Hikmet Karadeniz, Onur Öztürk, İclal ve Suat Erdem ile Sevcan Ezgi sahnede gerçekleştirdikleri müzik programlarıyla katılımcılara güzel anlar yaşattılar.

        Derneğimizin öncülüğünde hazırlanan fotoğraf albümüne katkıda bulunalar, OKYD Bilgi İşlem Grubu ve sunuculara da gecenin anısına hazırlanan plaketler verildi.

       Fotoğraflar : Gizem Özcan - Deniz Özcan - Eren Gürsoy

        Not : 50.Yıl gecemize konuk olarak katılan araştırmacı-yazar Ahmet Özdemir'in İstanbul Gazetesinde ki yazısını okumak için aşağıdaki linki tıklayabilisiniz.

http://istanbulgazetesi.com.tr/tr-TR/kose-yazilari/653/divrigi-ovacik-koyu