Sadık Özgür'den Bir Eser Daha

      Kale Endüstri Holding Onursal Başkanı Sadık Özgür tarafından yaptırılan ve temeli 2010 yılında atılan Divriği Sadık Özgür Devlet Hastanesi 13 Ekim 2012 Cumartesi günü yapılan tören ile resmen açıldı. 

       Açılışa Kale Endüstri Holding Onursal Başkanı Sadık Özgür  başta olmak üzereİstanbul DKD ve diğer sivil toplum kuruluşları tarafından organize edilerek Divriği'ye götürülenlerin yanısıra diğer kentlerdeki çok sayıda Divriğililin katılımı ile açılışı yapıldı. Ayrıca Sağlık bakanı,Savunma Bakanı, Sivas valisi, milletvekilleri ile Divriği protokolü yer aldı.

    Kale Endüstri Holding Onursal Başkanı Hayırsever İşadamı, Hemşehrimiz Sadık Özgür tarafından yaptırılmasına karar verilen ve temeli 2010 yılında atılan Sadık Özgür Divriği Devlet Hastanesi geçtiğimiz haftadan itibaren hizmet vermeye başladı. ARTGEN ve RÖMER firmaları tarafından inşa edilen ve yaklaşık 35 milyon lira harcanan 20 bin metrekarelik modern hastaneye taşınma işlemi tamamlandı. Eski hastaneden taşınan bir kısım malzeme kullanılmaya devam ederken, bir çok üniteye de yeni cihazlar alındı.
                  Muayene ve tedavi için yeni hastane binasına giden vatandaşlar hastanenin modernliği karşısında şaşkına uğrarken,servisleri bulma konusunda da sıkıntılar yaşadı. Hastane yetkilileri bu konuda gerekli önlemleri alacaklarını, bu gibi küçük sıkıntıları gidereceklerini söylediler. Sağlık Bakanı’nın hastane yaptırmak isteyen hayırseverlere,”Divriği’de Sadık Özgür tarafından yaptırılan hastaneyi görün, onun gibi yapabilecekseniz, yapın” dediği modern hastaneyle ilgili olarak  bilgiler veren ARTGEN Firması yetkilisi İskender Uçar, “Akıllı Hastane” olarak nitelendirdiği hastane binası hakkında şunları söyledi,;
                "400 kişilik biyolojik arıtma tesisi kuruldu. Ultraviyole arıtma tesisleriyle kanalizasyondan çıkan su sıfır mikropla arıtılarak,bahçede sulama suyu olarak kullanılacak. 14 adet havalandırma santralinde binaya 24 saat taze hava verilirken, aynı zamanda içerdeki kirli hava olduğu gibi dışarı atılacak. 12 adet normal diyaliz merkezi, birer adet ise Hepatit B"li ve Hepatit C"li özel diyaliz merkezleri kuruldu. Radyoloji, tomografi ve ultrason birimlerinin yanı sıra biyokimya, mikrobiyoloji ve patoloji laboratuvarı bulunuyor." Binanın güvenliğine son derece önem verildiğini de ifade eden Uçar, "800"den fazla yangın dedektörü, 50 adet kritik noktalardaısı ve doğalgaz dedektörleri var. Hastane, 62 kamera sistemiyle bir hafta kesintisizkayıt altına alınıyor" dedi. Divriğili iş adamı Sadık Özgür tarafından yaptırılan ve temeli 19 Kasım 2009tarihinde atılan 20 bin metrekare alana sahip Divriği Sadık Özgür Devlet Hastanesi"nde, her odada tv, buzdolabı, refakatçi koltukları, dolap, banyosu içerisinde 56 adet hasta odası, mahkum odası, ibadethane, morg,çamaşırhane, kantin, berber, 6 adet poliklinik,mutfak, kütüphane, konferans salonu,yemekhane, 12 dairelik lojman, 4 gözlem odası, 2 ameliyathane, 3 yataklı yoğun bakım servisi, doğumhane ve yeni doğan servisi,sterilizasyon ünitesi ve görme özürlüler için yönlendirme sistemi bulunuyor.