1 2 3
 

Aruşe Kazanımız Kaynadı.

    Geleneksel olarak OKYD tarafından 17 Kasım 2013 Pazar günü derneğimiz merkezinde gerçekleştirilen Aşure gününde kazanlarımız bir kez daha birliğimiz için kaynadı.

 

DKD Tanışma Kokteyli

      Divriği Kültür Derneğinin 46. Dönem yönetim kurulu 16.02.2013 Cumartesi günü DKD genel merkezinde tanışma kokyetli düzenledi.

Tekneyle Boğaz Turu Yaptık

23 Eylül 2012 pazar günü yazdan kalma güneşli ve güzel bir havada İstanbul boğazının eşsiz güzelliğini köylülerimizle birlikte doyasıya yaşadık.

Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladık.

   Derneğimizde 4 Mart 2012 Pazar günü yapılan etkinlikle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlandı.

 

 

Tiyatro da Buluştuk.

Derneğimiz Gençlik Komisyonunun organizasyonu ile hep beraber 17 Mart 2012 Cumartesi günü Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenen Günlük Müstehcen Sırlar isimli tiyatro oyunun da buluştuk.

"Nasıl Bir Anayasa?" Konulu Paneli Gerçekleştirdik

    Darbe anayasasından bir an evvel kurtulmak isteyen toplum, 20 Kasım 2011 Pazar günü  derneğimizde düzenlenen panel ile yeni anayasayı tartışmaya başladı.

Ovacık Köyü Gençliği Ballıkayalar'da Buluştu

Derneğimiz gençlik komisyonunun Timisi(Bayırüstü) köyü gençleriyle birlikte organize ettiği Ballıkayalar tabiat parkı gezisi 3 Temmuz 2011 Pazar günü yapılmıştır. Derneğimiz gençliği çevre köy dernekleriyle iletişimi arttırmak ve paylaşımı çoğaltmak adına bu etkinliği Timisi köyü gençleriyle birlikte düzenledi. Biri Ovacık diğeri Timisi'li gençler tarafından doldurulan iki otobüs sabahın erken saatlerinde Esenlerden hareket edip yol üzerindeki gençleri de alarak Ballıkayalara(Gebze) vardı. Geceden alana gidip hazırlıkları yapan gençlerimizin toparladığı masalara yerleşen gençler yanlarında getirdikleri kahvaltılıkları birbirleriyle paylaştılar ve geceden gidenlerin demlediği çayla beraber kahvaltılarını yaptılar. Kahvaltı sonrasında vadi gezisine çıkan gençler döndükten sonra altı mangalı birden yakarak öğlen yemeği için ızgara yaptılar. Gün içerisinde davul zurna eşliğinde halaylar çekildi, top oynandı, ip atlandı, tavla, okey ve kağıt da oynayan gençler akşamın geç saatlerine kadar alandan ayrılamadılar.

Muhteşem Gezi - Ovacıklı Gençler Tarihi Yarımadada Buluştu

22 Mayıs 2011 Pazar günü Ovacıklı 30 kadar genç, deneyimli ve profesyonel bir rehber olan Aysel hocanın eşliğinde uzak ülkelerden insanların görmek için koşarak geldiği İstanbulun birçok tarihi ve turistik mekanını gezip yorucu fakat çok güzel bir gün geçirdik. Rehberimizden bu mekanlar ve Anadolu hakkında çok özel bilgiler edinip, gezip gördüğümüz eserler hakkında birçok efsane ve mitolojik hikaye de dinleme fırsatı bulduk.

23 Nisan Etkinliği

Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği yeni dönem çalışma programı geziler bölümünde; gündemimize aldığımız Aziz Nesin Vakfını ( Gökçeali - Çatalca ) İlköğretim öğrencileri ile ziyaret edip 23 Nisan Ulusan Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğini beraber gerçekleştirdik.

Köy Enstitüleri Konferansı Tamamlandı

17 Nisan 2011 pazar günü yaptığımız Köy Estitüleri konulu etkinliğimiz köylülerimiz, çeşitli dernek, siyasi parti temsilcileri ve basın mensuplarının katılımı ile gerçekleşti.

1 2 3